رئیس جهاددانشگاهی استان یزد

مراکز علمی باید برطرف کننده نیاز جامعه باشند

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۸:۰۰ کد : ۵۶۷۲۹ آموزشی تاپ خبر
رییس جهاد دانشگاهی استان یزد گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید برطرف کننده نیاز مردم باشند و برای تامین کردن تقاضای جامعه برنامه ریزی و تلاش کنند.
مراکز علمی باید برطرف کننده نیاز جامعه باشند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد، محمدرضا دهقانی دوشنبه شب در آیین بزرگداشت مقام استاد و معلم این نهاد، افزود: جهاد دانشگاهی وظیفه دارد مهارت و دانش را که نیاز امروز جامعه است، برآورده کند و همه ما وظیفه داریم هنر و مهارت خود را در جهاد دانشگاهی به هموطنان خود ارائه کنیم.

وی ادامه داد: هدف ما زیست بوم نوآوری دانشگاه ها است و هرکسی که می تواند فعالیتی انجام دهد ما به کمک آنها خواهیم رفت و رمز مانایی این شبکه نیز نوآوری و خلاقیت و شناخت شرایط جامعه است.

رییس جهاد دانشگاهی استان یزد گفت: این هدف که هر کس می خواهد، مهارتی کسب کند به جهاد دانشگاهی رجوع کند در سرلوحه همه فعالیت های ما قرار دارد و باید افراد در این مرکز مواردی را بیاموزند که آینده آنها را تضمین کند.

دهقانی اظهار داشت: باید هرگونه مهارت و حرفه ای که در این نهاد، آموزش داده می شود، برای آینده مخاطبان مفید و موثر باشد و آموزش تنها برای ارایه مدرک صورت نگیرد.

مراکز علمی باید برطرف کننده نیاز جامعه باشند

معاون آموزش سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد نیز در این مراسم با تأکید بر ایجاد نوآوری در مراکز آموزشی از تشکیل کارگروهی با هدف نوآوری و خلاقیت در دوره های آموزشی خبر داد و گفت: هدف این است تا افزایش مهارت فراگیران در مراکز آموزشی را شاهد باشیم.

فاطمه سعادت جو افزود: در زمینه تبلیغات نیز کارگروهی تشگیل شده است تا بتوانیم در مسیر هدفمند کردن تبلیغات، انتقال صحیح اطلاعات و معرفی مناسب دوره‌های آموزشی به مخاطبان حرکت ‌کنیم.

وی بهسازی مراکز، راه‌اندازی نرم افزار تحت وب حق التدریس در راستای ساماندهی این حوزه و پرداخت به موقع هزینه حق‌التدریس مدرسان را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: با شیوع کرونا و تعطیلی برخی مراکز این نهاد تلاش می کنیم مراکز آموزشی تخصصی جدیدی راه اندازی شود که در همین راستا مرکزی در سال جاری شکل گرفت.

در پایان این مراسم از اساتید واحد آموزش جهاد دانشگاهی استان یزد تجلیل شد.

کلید واژه ها: روز معلم


نظر شما :