بهره‌برداری از فاز نخست سامانه‌ی آموزش‌های مجازی جهاددانشگاهی آغاز شد

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۴ کد : ۱۷۵۹۲ آموزشی تاپ خبر عمومی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی ضمن برگزاری گردهمایی مجازی معاونان، مدیران و کارشناسان حوزه‌ی آموزش و حوزه‌ی فناوری اطلاعات واحدهای سازمانی و موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی، بهره‌برداری از فاز نخست سامانه‌ی آموزش‌های مجازی این نهاد را آغاز کرد.
بهره‌برداری از فاز نخست سامانه‌ی آموزش‌های مجازی جهاددانشگاهی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، به گفته‌ی دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی جهاددانشگاهی، به‌منظور کاستن از اختلال ایجادشده در فرآیندهای اداری و ارتباطات سازمانی مرتبط با شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجرای مقررات بهداشتی ابلاغ‌شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مقرر شد با تجمیع توانمندی موجود و بهره‌گیری از نظرات کارشناسان، ایجاد زیرساخت تبادل اطلاعات و تعامل بین افراد در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: از اوایل اسفندماه سال گذشته با تلاش شبانه‌روزی متخصصان و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف جهاددانشگاهی به‌ویژه مدیران و کارشناسان حوزه‌های آموزش و فناوری اطلاعات این نهاد، سامانه‌ی آموزش‌های مجازی طراحی شد و با تامین زیرساخت‌های لازم (از جمله: اختصاص سِرور و فضای اختصاصی برای هر یک از واحدهای جهاددانشگاهی) امکان دسترسی واحدها به امکانات تهیه شده، فراهم شد.

از دیگر مزایا و امکانات این سامانه، امکان برگزاری جلسات مجازی سازمانی است که می‌تواند به‌عنوان بستری برای تمام تعاملات سازمانی مورد استفاده قرار گیرد، امکانی که می‌تواند برای ایجاد اتاق‌های گفت‌وگوی برخط (آنلاین) و برون‌خط گروهی (تصویری، صوتی و متنی) به‌صورت اختصاصی برای هریک از معاونت‌های ستادی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد.

بنابر اعلام معاون آموزشی جهادانشگاهی، فاز نخست این سامانه برای دسترسی واحدهای سازمانی و موسسات آموزش عالی مستقر در خارج از استان تهران طراحی و عملیاتی شد و در فاز دوم، این امکان به واحدهای سازمانی مستقر در استان تهران نیز توسعه خواهد یافت.
دکتر بیجندی در پایان اتصال این سامانه به نرم‌افزارهای مخصوص آموزش الکترونیکی و دیگر سامانه‌های مورد استفاده در حوزه‌ی آموزش‌های مهارتی، آزاد و دانشگاهی این نهاد را فاز سوم پروژه خواند که اقدامات مربوط به طراحی آن توسط کارشناسان مربوطه در حال انجام است.


نظر شما :