/به همت سازمان جهاددانشگاهی یزد رویداد دیدار برگزار شد/

رییس جهاددانشگاهی یزد تأکید کرد: لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۶ کد : ۱۱۸۹۵ آموزشی تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر عمومی
رییس جهاددانشگاهی یزد با بیان این که توسعه گردشگری مستلزم نیروی انسانی پویا، خلاق، متعهد و کارآفرین است، گفت: تطبیق اصولی در ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری یکی از ضرورت‌‎های اجرایی برای توسعه گردشگری کشور است.
رییس جهاددانشگاهی یزد تأکید کرد: لزوم تطبیق ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد و به از ایسنا،«مهدی باصولی» در همایش استانی رویداد دیدار که با محوریت «نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری» به مناسبت روز جهانی گردشگری که با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان در حوزه گردشگری و «محمدحسین پاپلی یزدی» از پژوهشگران برتر کشوری به میزبانی جهاددانشگاهی در دانشگاه علم و هنر یزد برگزار شد، اظهار کرد: توجه به نیروی انسانی متخصص با مهارت‌های متنوع از جمله ضرورت‌های اجرایی در حوزه گردشگری است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی در کشورهای فعال گردشگری، افزود: اگر نیروی انسانی توانمند نباشد گردشگری در جامعه شکل نمی‌گیرد.
رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد در ادامه با بیان این که نقش دانشگاه در توسعه صنعت گردشگری حائز اهمیت است، گفت: توسعه گردشگری مستلزم نیروی انسانی پویا، خلاق، متعهد و کارآفرین است.
باصولی با اشاره به این که دروس ارائه شده در دانشگاه‌ها نمی‌توانند آن طور که باید پاسخگوی صنعت گردشگری باشند، تصریح کرد: تطبیق اصولی در ارائه دروس دانشگاهی رشته گردشگری با نیاز جامعه هدف از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای توسعه بیش از پیش گردشگری ایران به ویژه استان یزد است.
این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های علمی و آموزشی دانشگاه علم و هنر به عنوان بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی استان، ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد به واسطه فعالیت دانشگاه علم و هنر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته گردشگری ارائه و تدریس می‌شود.
وی در پایان سخنان خود با بیان این که جهاد دانشگاهی استان یزد برای توسعه گردشگری و تدوین راهکارهای موثر در این حوزه آماده هرگونه همکاری با شهرداری، اداره کل میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌های مرتبط را دارد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد ایجاد مراکز آموزشی تخصصی و تقویت مراکز موجود، با تمرکز دانشگاه علم و هنر می‌تواند نقش مهمی در راستای تقویت حوزه گردشگری استان یزد ایفا کند.

انتهای پیام


نظر شما :