دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مرحله کشوری در حال برگزاری است

۰۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۲۲ کد : ۷۱۹۸۸ فرهنگی تاپ خبر
دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مرحله کشوری از ۶ خرداد تا ۱۰ خردادماه با حضور ۶۴ تیم با میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ در حال برگزاری است.
دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مرحله کشوری در حال برگزاری است

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد،دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مرحله کشوری از ۶ خرداد تا ۱۰ خردادماه با حضور ۶۴ تیم با میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ در حال برگزاری است.

گفتنی است سه تیم از استان یزد شامل دو تیم از دانشگاه یزد و یک تیم مشترک (از دانشگاههای فرهنگیان، میبد و آزاد) در این مسابقات شرکت کردند.

در دومین روز از مسابقات مناظره، تیم‌های  «اوج» و «بینش» از یزد، توانستند به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات راه پیدا کنند.

 همچنین گزاره‌های مناظره در این روز نیز پیرامون موضوعات آرمان فلسطین، تورم و نقدینگی، معنای مردم در گفتار مسئولان، عضویت ایران در گروه های بریکس و شانگهای، خیابانی شدن سیاست، کودکان کار، رسانه و مدیریت بحران، تغییر سلیقه نسلی و... بود. 

16 گروه برگزیدۀ، به مرحله سوم مسابقات که روز سه‌شنبه 8 خرداد ماه برگزار می‌شود، راه پیدا خواهند کرد.

گفتنی است، گزاره‌هایی که گروه‌های دانشجویی طی امروز دربارۀ آن با یکدیگر مناظره خواهند کرد، به این شرح است:

«تعطیلی کسب و کارها به خاطر پذیرش افراد بی حجاب و کم حجاب مغایر با عدالت اجتماعی است»، «حمایت دولت از انبوه سازی به جای مدل تعاونی ساخت مسکن، سبب بحران کنونی مسکن در کشور شده است»، «گام اول برای مبارزه با فساد تقویت نهاد دولت از طریق رعایت اصل تفکیک قواست»، «سلطه منطق سرمایه‌داری رفاقتی بر اقتصاد کشور سبب زوال نهاد دولت در ایران شده است»، «عدم امنیت شغلی اساتید جوان سبب رکود علمی در دانشگاه‌ها شده است»، «نگاه جمهوری اسلامی ایران به ارتباط با آمریکا هیچ‌گاه از جنس تابو و قبیح نبوده و امکان احیای روابط ممکن است»، «با اتخاذ سیاست پرداخت دستمزد برابر در تمامی نقاط کشور می‌توان از تمرکز سرمایه و کار در کلان شهرها جلوگیری کرد»، «با توجه به روند تحصیلی دانش آموزان در سال‌های اخیر ایران در دهه‌های آتی با بحران کمبود نیروی متخصص مواجه خواهد بود.

 


نظر شما :