شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران جهاددانشگاهی/ بررسی درخواست‌ها در کمیته‌ طرح طبقه‌بندی مشاغل

۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۸:۴۲ کد : ۶۹۴۵۵ تاپ خبر عمومی
مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی با اشاره به اصلاح تبصره ماده۳۲ آیین‌نامه استخدامی این نهاد در هیات امنای جهاددانشگاهی، شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران را اعلام کرد.
شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران جهاددانشگاهی/ بررسی درخواست‌ها در کمیته‌ طرح طبقه‌بندی مشاغل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر تیمور مرجانی مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی با اشاره به اصلاح تبصره  ماده32 آیین‌نامه استخدامی جهاددانشگاهی به‌منظور پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر در هیات امنای جهاددانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک‌نهاد دانش‌بنیان و فعال در حوزه‌های متعدد فرهنگی ، پژوهشی و آموزشی نیازمند برخورداری از سرمایه‌های انسانی متعالی و اندیشمند است. در این راستا با توجه به رویکرد ویژه رییس جهاددانشگاهی در خصوص حفظ و نگهداشت این سرمایه دانشی ارزشمند و متخصص و حمایت اعضای هیأت امنا، با پیشنهاد معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع، تبصره ماده32 آئین‌نامه استخدامی جهاددانشگاهی مبنی بر پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر اعضای محترم این نهاد در تاریخ 14 اسفند ماه 1402 اصلاح و به تصویب رسید.

مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی بابیان اینکه ارتقا سطح دانش و بینش اعضا و حفظ و نگهداشت آنها به منظور دستیابی به اهداف عالیه شبکه بزرگ جهاددانشگاهی امری ضروریست ادامه داد: از سوی دیگر در پاسخ به درخواست‌های اعضای جهاد در خصوص اعمال مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر، این موضوع موردبررسی کارشناسی قرار گرفت و بدین منظور پیشنهاد اصلاح تبصره ماده 32 آئین‌نامه استخدامی به نحوی تهیه و تنظیم شد تا هم به تقاضای همکاران پاسخ داده شود و هم نیازهای سازمانی این نهاد در جهت حفظ این سرمایه ارزشمند تأمین شود، درواقع تلاش شده تا همگرایی و همسویی بین خواسته‌ها و علایق اعضا و نیازها و اولویت‌های سازمان ایجاد شود تا همه ذینفعان بیشترین منافع را داشته باشند.

وی بابیان اینکه  از این تاریخ به بعد اعضا می‌توانند در تمام مقاطع  بالاتر ادامه تحصیل بدهند گفت: البته رشته و مقطع تحصیلی که در آن ادامه تحصیل می‌دهند باید منطبق با شغل و پست سازمانی‌شان باشد و واحد سازمانی به آن رشته و مقطع تحصیلی نیاز داشته باشد؛ برای بررسی این موضوع لازم است که همکاران قبل از هر اقدامی برای ادامه تحصیل، تصمیم ادامه تحصیل خودشان را به واحد سازمانی اعلام کند و از کمیته‌ طرح طبقه‌بندی مشاغل و معاونت مربوطه در دفتر مرکزی موافقت و تأییدیه مکتوب دریافت کنند؛ همچنین باید ازنظر سابقه خدمت و معدل مدرک تحصیلی، حدنصابی که در دستورالعمل مربوطه بدین منظور تعیین‌شده است را در نظر داشته و رعایت کنند.

دکتر مرجانی در پاسخ به این سؤال که آیا همکارانی که قبل از این مصوبه ادامه تحصیل داده‌اند ولی بر اساس مقررات قبلی مدرک تحصیلی‌شان اعمال نشده است به چه صورت اقدام خواهد شد؟ گفت:  مدرک تحصیلی این همکاران نیز در چارچوب همین مصوبه و در صورت تطبیق رشته و مقطع تحصیلی با پست سازمانی و تائید کمیته طرح طبقه‌بندی مشاغل، قابل‌اعمال است.

مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی پیرامون پذیرش مدارک تحصیلی ایثارگران نیز عنوان کرد: پذیرش مدارک تحصیلی این گروه از همکاران در مقاطع بالاتر در چارچوب مقررات خاص مختص ایثارگران بررسی و انجام می‌شود.

دکتر مرجانی در پایان گفت: ضمن ابلاغ این مصوبه و دستورالعمل مربوطه به کلیه واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی فرآیندهای اجرایی آن به اطلاع جهادگران جهاددانشگاهی خواهد رسید.

کلید واژه ها: مدرک تحصیلی


نظر شما :