انتخاب طرح ملی مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از ۵ طرح منتخب دومین جشنواره‌ی ملی «حاتم»

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۰ کد : ۱۵۶۸۴ تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر عمومی
طرح ملی توسعه‌ی مشاغل خانگی در زمینه‌ی طرح‌های توسعه‌ای قابل‌قبول در سازمان‌ها با رویکرد کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار به‌عنوان پنج طرح برگزیده‌ی دومین جشنواره‌ی ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) انتخاب شد و ضمن تقدیر از آن، دکتر بیجندی سرپرست سازمان ستفای جهاددانشگاهی به‌عنوان مجری این طرح، نشان عالی حاتم را نیز دریافت کرد.
انتخاب طرح ملی مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از ۵ طرح منتخب دومین جشنواره‌ی ملی «حاتم»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) و هفتمین گردهمایی بزرگ مسوولان دولت و مدیران بنگاه‌های برتر اقتصادی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجلس شورای اسلامی و شماری از دستگاه‌های اجرایی، امروز (سه‌شنبه، 8 بهمن) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

این رویداد کشوری با حضور جمع بزرگی از مسوولان نظام و مدیران دستگاه‌های اجرایی و برندهای برگزیده صنعت و اقتصاد ایران از ۳۱ استان کشور با محوریت بررسی ظرفیت‌های موجود کشور برای برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی امروز برپا شد.

در این جشنواره تمرکز بر محور ارزیابی نقش،‌ جایگاه و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل سازمان‌های ملی و نیز بنگاه‌های اقتصادی ایرانی در افزایش تولید ناخالص داخلی نسبت به معرفی مدیران ارزش‌آفرین کشور در بخش‌های داخلی و بین‌المللی تلاش صورت گرفت.

برنامه با خیرمقدم و سخنرانی مهندس محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره آغاز به کار کرد و در ادامه‌ی برنامه، دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رییس‌جمهور، دکتر قبادیان معاون پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، بوطاق خان بوداغی رییس کمیسیون صنعت و تجارت اتاق بازرگانی ایران و آلمان و دکتر محمدی معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، مطالبی را در خصوص فضای اقتصادی کشور در زمینه‌ی حمایت از تولید ملی ارایه کردند.

در این جشنواره از برگزیدگان که صلاحیت و شایستگی آن‌ها در همراهی با کشور در مقاطع خطیر و حساس اقتصادی بر مبنای اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به‌واسطه‌ی اسناد مثبت و مشاهدات عینی احراز شده بود، در قالب اعطای استوارنامه و نشان عالی حاتم در سه محور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قدردانی شد.

در این راستا طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در محور طرح‌های توسعه‌ای قابل‌قبول در سازمان‌ها با رویکرد کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار به‌عنوان پنج طرح برگزیده انتخاب شد و ضمن تقدیر از آن، نشان عالی حاتم (حمایت از تولید ملی) را دریافت کرد.

در این جشنواره، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی جهاددانشگاهی و سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان به نمایندگی از جهاددانشگاهی به‌عنوان مجری طرح و کارفرمایان طرح، دکتر منصوری معاون توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر مهناز امامدادی دبیر ستاد سامان‌دهی و حمایت از مشاغل خانگی این وزارت‌خانه، نشان عالی حاتم را دریافت کردند.

گفتنی است، دکتر امامدادی و دکتر بیجندی در نشست خبری و رسانه‌ای حاشیه‌ی جشنواره به معرفی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و دستاوردهای آن در سطح ملی پرداختند.

 


نظر شما :