با انعقاد یک تفاهم‌نامه و ۴ قرارداد بین جهاددانشگاهی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام می‌شود؛ از ساخت تجهیزات استراتژیک در صنایع نفت و گاز تا همکاری در حوزه‌ی کشاورزی و صنایع دارویی

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۳ کد : ۱۱۸۱۰ پژوهشی عمومی
مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ و چهار قرارداد همکاری‌های فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه‌های انرژی، دام‌داری و کشاورزی بین جهاددانشگاهی و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) برگزار شد.
با انعقاد یک تفاهم‌نامه و ۴ قرارداد بین جهاددانشگاهی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام می‌شود؛ از ساخت تجهیزات استراتژیک در صنایع نفت و گاز تا همکاری در حوزه‌ی کشاورزی و صنایع دارویی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های علمی ـ تحقیقاتی، فنی و اجرایی مشترک و چهار قرارداد فناورانه با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در محل ساختمان این ستاد امضا شد.
۴ قرارداد فروش جنین منجمد گاو، احداث یک واحد گل‌خانه‌ی هوشمند، قرارداد خرید و تامین دکل حفاری و قرارداد طراحی، تامین، نصب و راه‌اندازی یک مجموعه‌ی پمپ درون‌چاهی، قرادادهایی است که امروز منعقد شد.

هم‌چنین در راستای تحقق تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، اهداف بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، سیاست¬های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید داخلی و همکاری فناورانه تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جهاددانشگاهی در خصوص همکاری‌های علمی ـ تحقیقاتی، فنی و اجرایی مشترک امضا شد.
صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش (ساخت تجهیزات استراتژیک، صنایع بالادستی و اکتشاف، مواد شیمیایی،کاتالیست‌ها و جرم‌های نسوز و...)، ایجاد نیروگاه و انرژی‌های نو و صنایع دارویی از جمله زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه است.
هم‌چنین مخابرات و فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و صنایع غذایی، صنایع دام و طیور، سلامت و بهداشت، محیط‌زیست و تأسیس شرکت مشترک از دیگر زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه می‌باشد.
مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ امضای آن 5 سال است و با موافقت طرفین قابل تمدید خواهد بود.

قراداد فروش جنین منجمد گاو
موضوع این قرارداد، ارایه‌ی 500 مورد خدمت «فروش و انتقال جنین» از گاوهای ممتاز نژادهای جرزی و سیمنتال توسط پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی ـ ابن‌سینا می‌باشد.

احداث یک واحد گل‌خانه‌ی هوشمند
احداث یک واحد گل‌خانه‌ی هوشمند به مساحت 12000 مترمربع در اراضی شرکت زرین کشت پایدار زرندیه واقع در شهرستان زرندیه‌ی استان مرکزی توسط معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی نیز از جمله قراردادهای منعقدشده‌ی امروز است.

قرارداد خرید و تامین دکل حفاری
جهاددانشگاهی علم‌وصنعت در در تمام مراحل خرید(ساخت) یک دستگاه دکل حفاری تعمیراتی 1000 اسب بخار و ساخت، بازرسی، انتقال و برپایی دکل حفاری مورد نظر، وظیفه‌ی دریافت تجارب و انجام انتقال تکنولوژی از سازنده را از طرف شرکت وابسته به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) برعهده دارد.

قرارداد راه‌اندازی یک مجموعه پمپ درون‌چاهی
آخرین قرارداد این مراسم نیز شامل قرارداد طراحی، ساخت، تامین، نصب و راه‌اندازی یک مجموعه‌ی درون‌چاهی در میدان نفتی یاران شمالی توسط جهاددانشگاهی است.


نظر شما :