مدیر کل صدا و سیمای استان یزد: جهاددانشگاهی یزد از افتخارات استان است

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۶۲۱۶ تاپ خبر عمومی
مدیر کل صدای و سیمای یزد در بازدید از سازمان جهاددانشگاهی یزد، این نهاد را به لحاظ موفقیت‌های آن در سال‌های اخیر از افتخارات استان خواند.
مدیر کل صدا و سیمای استان یزد: جهاددانشگاهی یزد از افتخارات استان است

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی یزد به نقل از ایسنا – منطقه یزد، «احمد پهلوانیان» در جریان بازدید ظهر امروز خود و معاونینش از سازمان جهاددانشگاهی استان، به موفقیت‌های کسب شده توسط جهاددانشگاهی در سال‌های اخیر اشاره و این نهاد را از افتخارات استان دانست.

وی همچنین سازمان جهدادانشگاهی استان را مجموعه‌ای همدل و موفق در استان خواند و اظهار کرد: یکی از اصالت‌های جهاددانشگاهی که این سازمان در یزد به خوبی از عهده آن برآمده، ایجاد گپ بین دانشگاه و حوزه تولید است و این در حالی است که همواره در کشورمان شکاف عمیقی بین این دو حوزه وجود داشته.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد با بیان این که جهاددانشگاهی یکی از مجموعه‌هایی است که به خوبی این شکاف را پر کرده است، این نهاد را در امر تجاری سازی و تبدیل علم به ثروت موفق دانست و نمونه بارز آن را در موضوع احیای هنرصنعت زیلو در شهرستان میبد ذکر کرد.

«مهدی باصولی» رییس سازمان جهادانشگاهی استان یزد هم در این نشست ضمن تبریک سال نو و خیرمقدم به مدیران صدای و سیمای استان، بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی را معرفی و در مورد اقدامات هر یک توضیحاتی ارائه کرد.

وی جهاددانشگاهی را یک نهاد انقلاب و غیردولتی خواند که در دهه چهارم انقلاب با ماموریت‌هایی متفاوت از ابتدای شکل‌گیری در گستره‌ی وسیعی از فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی در حال فعالیت است.

باصولی یکی از بخش‌های فعالیتی جهاددانشگاهی یزد را حوزه آموزش در دو قالب آموزش‌های دانشگاهی و کوتاه مدت ذکر و تصریح کرد: آموزش‌ عالی جهاددانشگاهی یزد در قالب دانشگاه علم و هنر به عنوان بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی استان با بیش از 7000 دانشجو در قریب 97 کدرشته در حال انجام است و آموزش‌های کوتاه مدت این سازمان نیز از طریق هشت مرکز آموزش در سطح استان صورت می‌گیرد.

وی یکی دیگر از فعالیت‌های جهادانشگاهی را در حوزه پژوهش‌های بنیادی ذکر کرد که در قالب گروه‌های علمی و پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌های مختلف که از معروفترین آنها پژوهشگاه سلول‌های بنیادی رویان است، دنبال می‌شود.

وی اقدامات پژوهشی جهادانشگاهی یزد را در قالب یک پژوهشکده مواد نوین و سرامیکی، چندین گروه مطالعات تخصیص و تعدادی مرکز خدمات تخصصی مانند مراکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی، خدمات پزشکی، خاک و مصالح ساختمانی، محیزط زیست و غیره، معرفی کرد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف معونت فرهنگی این مجموعه اعم از خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، سازمان انتشارات، مرکز گردشگری و غیره پرداخت.

وی به اقامات فرهنگی بین دانشگاهی جهاددانشگاهی استان یزد نیز اشاره و در این باره برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی که اکنون در حال برگزاری است را به عنوان مثال یادآور شد.

باصولی یکی دیگر از بخش‌های جهاددانشگاهی استان را حوزه تجاری‌سازی عنوان کرد که در قالب مراکز رشد در جهت تولید علم به ثروت در حال فعالیت است و در این باره به فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اشاره کرد.

گفتنی است، در این دیدار علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف جهادانشگاهی، ساز و کارهای تعامل بیشتر صدا و سیما با جهاددانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نظر شما :