/به دنبال بازدید از ایسنا منطقه یزد/

امام جمعه ابرکوه: ایسنا، رسانه‌ای موفق در انتقال تجارب فجرآفرینان انقلاب به نسل جدید است

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۳ کد : ۴۲۴۹ فرهنگی تاپ خبر عمومی
امام جمعه شهرستان ابرکوه بزرگترین هدف در ۴۰ سالگی انقلاب را سپردن اصول و مبانی ارزش‌های انقلاب به نسل جوان خواند و گفت: ایسنا در معرفی عمیق‌تر آرمان‌های انقلاب به نسل جوان حرف اول را می‌زند.
امام جمعه ابرکوه: ایسنا، رسانه‌ای موفق در انتقال تجارب فجرآفرینان انقلاب به نسل جدید است

   به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی یزد به نقل از خبرنگار ایسنا  - منطقه یزد، حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم حسینی» در بازدید از این دفتر خبرگزاری، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: 40 سالگی انقلاب به معنی 40 سال مقاومت، ایستادگی و صیانت از دستاوردهای انقلاب در بخش‌‌های استقلال، آزادی، عزت‌طلبی، استکبارستیزی و تسریع در جهت پیشرفت‌های همه جانبه کشور بوده است.

وی افزود: 40 سالگی انقلاب به معنی 40 سال آموزش درس فداکاری در راه حق و مبارزه با باطل، به نسل‌ جوان و آینده‌ساز کشور است و باور داریم که با خروج نسل‌های اول و دوم انقلاب، میدان برای نیروهای جوان بانشاط و باانگیزه‌ امروز به عنوان میراث‌داران نسل‌های بدو انقلاب فراهم شده است.

امام جمعه ابرکوه تاکید کرد: بزرگترین هدف در 40 سالگی انقلاب سپردن اصول و مبانی ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان است تا با ایجاد انگیزه‌ای مضاعف در آنها، استمراربخش حرکت انقلاب در جهت نیل به اهداف جهانی آن باشیم.    

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که باید در 40 سالگی انقلاب برای میراث‌داران آن و نسل جوان تبیین شود، جدیت و برنامه‌ریزی در جهت نیل به فرهنگ و تمدن نوین اسلامی به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از جوانان است که یکی از بزرگترین دستاوردهای فرهنگ دینی انقلاب در عرصه جهانی نیز خواهد بود.

حجت السلام حسینی با تاکید بر این موضوع که انقلاب اسلامی قطعاً بسترساز انقلاب جهانی مهدی موعود(عج) در راستای استقرار حاکمیت جهانی اسلام به دست آن حضرت است، گفت: رسالت نسل جدید انقلاب و میراث‌داران آن در این رابطه بسیار حساس‌تر و فراگیرتر از رسالت نسل‌های گذشته است.

وی عنوان کرد: در آغاز دومین چله‌(چهل‌سالگی) انقلاب و قبل از ورود به نیم قرن دوم آن، باید موقعیت جهانی انقلاب اسلامی را به صورت مدقن برای جهانیان تبین کنیم و آنان را عملاً با جاذبه‌های معنوی و آسمانی انقلاب اسلامی از زبان کوثر قران کریم و عترت و ارشادات ولایت آشنا و بشریت تشنه‌ی فضیلت را سیراب کنیم.

وی ادامه داد: در این رابطه باور ما این است که خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در جهت توجیه و شناساندن عمیق‌تر آرمان‌های انقلاب به نسل جوان و میراث‌داران‌ آن حرف اول را می‌زند چرا که زمینه انس جوانان به ویژه دانشجویان و پژوهشگران با این خبرگزاری برای همگان محسوس و ملموس است.

امام جمعه ابرکوه افزود: رایزنی ایسنا با نسل فجرآفرین انقلاب جهت انتقال تجارب آنان و رسالت‌پذیری نسل جدید، واسطه‌ای موفق خواهد بود.

وی در ادامه به ظرفیت‌های شهرستان ابرکوه اشاره کرد و گفت: ابرکوه به عنوان یک شهر ولائی و بدون گرایش سیاسی، یکی از پیشتازان در پیدایش، پیروزی و استمراربخشی به انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس با تقدیم 275 شهید و تعداد زیادی جانباز و آزاده بوده و تاکنون موقعیت انقلابی خود را به لطف خداوند حفظ کرده است و شهرستانی انقلابی با مردمی مسئولیت‌پذیر و آماده برای حضور در تمام عرصه‌های انقلاب و حفظ مظام اسلامی دارد.

حجت السلام حسینی در پایان نیز با بیان این که همگان با نیم نگاهی به گذشته به راحتی می‌توانند برکات و دستاوردهای حال و آینده انقلاب و ولیده‌ی سعیده‌ی آن یعنی جمهوری اسلامی را ملاحظه‌ کنند، ابراز امیدواری کرد که با تدبیر مسئولان شاهد پیشرفت‌های همه جانبه کشور، استان و این شهرستان در سال‌های آتی باشیم.


نظر شما :