نخستین کنفرانس ملی مواد نوین با همکاری پژوهشکده مواد نوین سرامیکی و دانشگاه یزد

۱۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۴ کد : ۲۳۳۸۱ پژوهشی تاپ خبر عمومی
پژوهشکده مواد نوین سرامیکی با همکاری دانشگاه یزد «نخستین کنفرانس ملّی مواد نوین» به منظور اشتراک ایده‌ها و یافته‌های پژوهشی و تبادل نظر اساتید، محققان و صنعت‌گران گرامی در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد کرد.
نخستین کنفرانس ملی مواد نوین با همکاری پژوهشکده مواد نوین سرامیکی و دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، پژوهشکده مواد نوین سرامیکی با همکاری دانشگاه یزد «نخستین کنفرانس ملّی مواد نوین» را در تاریخ 12 و 13 اسفند ماه 1399 برگزار می نماید. این کنفرانس به منظور اشتراک ایده‌ها و یافته‌های پژوهشی و تبادل نظر اساتید، محققان و صنعت‌گران گرامی با مدیریت آقای مهندس میرحسینی و دبیر علمی جناب آقای دکتر مسعود مصلایی‌پور یزدی در پژوهشکده مواد نوین سرامیکی اجرا می‌شود.

شایان ذکر است؛ این کنفرانس در سه زمینه مواد پیشرفته، نانومواد و بیومواد به ارائه مقاله‌های علمی و تخصصی، سخنرانی‌های کلیدی، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های فنی و نمایشگاه دستاوردهای صنعتی می‌پردازد تا جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور، فرصتی برای تبادل نظر و تعامل سازنده در راستای پیشرفت مواد و فناوری‌های نوین کشور به ‏دست ‏آورند.

در این گزارش آمده است؛  سرامیک‌های مهندسی، کاربردهای نوین مهندسی مواد (پیل‌های سوختی، ابرخازن‌ها و ...)، دیرگدازهای پیشرفته، مهندسی سطوح و پوشش‌های نوین، مواد و آلیاژهای هوشمند، نانوپودر، نانوکاتالیست، نانوکامپوزیت، نانوبیومواد، نانوبیوتکنولوژی، دارورسانی، زخم‌پوش، مواد دندانی، فولادهای پیشرفته، الکتروسرامیک، مواد مغناطیسی، اتصال‌دهی نانو و میکرو و آلیاژهای شیشه‌ای از محورهای این کنفرانس می‌باشند.

همچنین این گزارش می افزاید، مقالات ارائه شده در این کنفرانس در پایگاه‌های معتبر علمی مانند پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) و سیویلیکا نمایه شده و مذاکراتی با مجلات معتبر علمی- پژوهشی و ISC جهت چاپ مقاله‌های برگزیده توسط ریاست کنفرانس در حال انجام است.

از کلیه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران دعوت به عمل می آید تا با ارائه مقالات علمی و دستاوردهای صنعتی و پژوهشی خود در نخستین کنفرانس ملّی مواد نوین، مشارکت فعال داشته و به غنای آن بیفزایند.


نظر شما :