تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا با محوریت انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منتشر شد

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۲۳۰۵۷ فرهنگی عمومی
نتایج یکی از جدیدترین نظرسنجی‌های ایسپا نشان می‌دهد که از هر ۴ شهروند ایرانی، ۳ نفر به میزان کم اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری امریکا را پیگیری می‌کند.
تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا با محوریت انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منتشر شد

به گزارش روابط عمومی ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در یک نظرسنجی از پاسخ‌گویان سوال کرده است «تا چه میزان اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دنبال می‌کنند»؛ از مجموع افراد تشکیل‌دهنده‌ی نمونه‌ی این نظرسنجی؛ ۷۶.۴% گفته‌اند اخبار مربوط به این انتخابات را در حد «خیلی کم و کم» پیگیری می‌کنند؛ ۹.۳ درصد گفته‌اند در حد متوسط پیگیر این اخبار هستند و تنها ۱۰.۹ درصد از پاسخ‌گویان در حد «زیاد و خیلی زیاد» آن را دنبال می‌کنند.

 میزان پیگیری اخبار مربوط به انتخابات آمریکا در میان کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، بیش از افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی است. هم‌چنین جوانان (افراد ۱۸ تا ۲۹ سال) کم‌تر از سایر گروه‌های سنی اخبار را پیگیری می کنند؛ هم‌چنین مردان بیش از زنان پیگیر اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا هستند.

گفتنی است، نظرسنجی مذکور با جامعه‌ی آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور و اندازه‌ی نمونه‌ی ۱۶۱۸ در تاریخ ۲۲ تا ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ به شیوه‌ی مصاحبه‌ی تلفنی توسط ایسپا اجرا شده است.


نظر شما :