توسط سازمان جهاددانشگاهی استان طرح سرباز مهارت در یزد آغاز شد

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۴ کد : ۱۸۷۶۶ آموزشی تاپ خبر عمومی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان یزد از آغاز برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با مهارت‌های زندگی، اشتغال و کارآفرینی برای ۲۲۰ نفر از سربازان سپاه الغدیر و نیروی انتظامی استان یزد خبر داد.
توسط سازمان جهاددانشگاهی استان طرح سرباز مهارت در یزد آغاز شد

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد «احمد افروزیان» با اشاره به آغاز طرح سرباز مهارت در استان یزد، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با مهارت های زندگی، اشتغال و کارآفرینی برای ۲۲۰ نفر از سربازان سپاه الغدیر و نیروی انتظامی استان یزد در حال برگزاری است.

به گفته وی، این دوره‌های آموزشی در راستای اجرای قرارداد آموزشی سرباز مهارت فیمابین جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان استان یزد است که طی آن آموزش‌های عملی و تئوری با هماهنگی سپاه الغدیر یزد در محل پادگان و مراکز آموزشی مربوطه انجام می‌شود.

افروزیان ادامه داد: آموزش‌های ارائه شده به سربازان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی، شامل دو دوره «آشنایی با مهارت‌های زندگی» به میزان ۳۲ ساعت و «آشنایی با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی» به میزان ۴۸ ساعت است.

وی در ادامه اصول رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراکز و برنامه‌های حمایتی کسب و کارها، آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کارهای خرد، کلیات آشنایی با زندگی شغلی، آشنایی با آمادگی و برنامه ریزی شغلی، آشنایی با قوانین و مقررات کسب و کار و آشنایی با مهارت‌های بازاریابی و فروش را از اهم سرفصل‌های دوره مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی خواند.

افروزیان همچنین آشنایی با مهارت‌های مدیریت هیجان و مقابله با استرس، آشنایی با مهارت‌های تصمیم گیری و مدیریت زمان، مهارت‌های خودآگاهی، آشنایی با مهارت‌های ارتباط موثر و روابط بین فردی، مهارت‌های تفکر انتقادی، مهارت‌های همدلی، مبانی ازدواج، تفکر خلاق و حل مسئله را نیز از سرفصل‌های دوره آشنایی با مهارت‌های زندگی عنوان کرد.


نظر شما :