وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی؛ نقطه‌ی تلاقی بین وزارت فرهنگ و جهاددانشگاهی

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۷:۳۶ کد : ۱۱۰۰۳ تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
دکتر صالحی اظهار کرد: با توجه به فعالیت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی یک نقطه تلاقی خوبی بین آنچه در رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و آنچه در این پارک در حال رخ دادن می باشد، پدید آمد.
پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی؛ نقطه‌ی تلاقی بین وزارت فرهنگ و جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر عباس صالحی در مراسم انعقاد قرارداد و امضای تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: فرهنگ‌و هنر ایران ثروت ملی و معنوی ایران بوده و هست و ایران با این ثروت معنوی تعریف و شناخته می شود، اما گاهی بُعد دیگری از این ثروت ملی که ثروت مادی فرهنگ و هنر است یا به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد و گاهی هم می شود گفت مورد غفلت قرار می گیرد.

وزیر ارشاد با اشاره به این که جان مایه هر کشوری که مزیت بومی داشته باشد، آن مزیت بومی می تواند فرصت جهش را برای حوزه اقتصاد فراهم کند، گفت: مزیت بومی ما در حوزه فرهنگ و هنر است، تمایزی که می توانیم از آن برای،اثرگذاری ها، ارتباطات و تعاملاتمان، استفاده کنیم. این که ما اقصاد  فرهنگ و هنر را جدی تر بگیریم و به عنوان یک رویکرد اساس مورد عنایت قرار دهیم به نظر می رسد از زاویه های مختلف قابلیت پیگیری دارد. در وزارت ارشاد با همین نگاه اقداماتی صورت گرفته است.

وزیر ارشاد افزود: با توجه به بحث پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی یک نقطه تلاقی خوبی پدید آمد بین آنچه در رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و آنچه در پارک در حال رخ دادن می باشد. امروز فرصتی برای یک شروع تازه  و خوب است.

وی با بیان این که در همه حوزه‌ها مشکل بسته بندی وجود دارد، گفت: حوزه بسته‌بندی در بخش فرهنگ و هنر نیاز به تکامل و خلاقیت بیشتری دارد، علاوه بر آن، حوزه مشاوره و کارآفرینی هم می‌تواند ایده‌های بسیار متنوعی داشته باشد.

دکتر صالحی با بیان این که آموزش طرح‌ها و پروپوزال‌های فرهنگی برای افزایش سرمایه در این پارک ها اهمیت پیدا می‌کند، گفت: طرح اولیه شهرک کسب‌وکارهای فرهنگی آماده شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وجود فن‌بازارهای فرهنگی و هنری بین ایده و سرمایه‌گذار چرخه سریع‌تری ایجاد می‌کند و ایده‌ها سریعتر به محصول تبدیل می‌شوند. کارهای متعددی در این مسیر دیده شده و ما این رویداد را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم اتفاقات خوب و مبارکی برای فرهنگ و هنر ما بیفتد.

وی در پایان تصریح کرد: انعقاد تفاهم نامه همکاری و قراردادها با جهاددانشگاهی یک اتفاق خوبی است که در این نهاد رخ داده؛ مانند کارهای 40 سال گذشته جهاددانشگاهی بعد از انقلاب به عنوان نهادی برآمده از انقلاب است و به فال نیک می گیریم؛ همچنین این رویکرد وزارت برای خلق ثروت از طریق فرهنگ و هنر یک رویکرد جدی است و این دو طرف می توانند به هم وصل شوند و اتفاقات خوب و مبارکی برای ایران عزیز رخ دهد.


نظر شما :