مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره جهاددانشگاهی افتتاح شد

۲۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۶ کد : ۳۸۶۹ آموزشی
مرکز آموزش، خدمات روان‌شناسی و مشاوره جهاد دانشگاهی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه و متخصصان روانشناسی آغاز به کار کرد.
مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره جهاددانشگاهی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهب به نقل ازایکنا؛ مرکز آموزش، خدمات روان‌شناسی و مشاوره جهاددانشگاهی وابسته به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، ۱۹ آذر میزبان نشست صمیمی اساتید روانشناسی و مشاوره بود تا آغاز رسمی فعالیت‌های این مرکز را رقم زند.

در این هم‌اندیشی علمی دو ساعته، محمد حاتمی معاون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، حسین مصباح روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه، فروزش، بهرامی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، مهدی بیاتی مدیر مرکز آموزش، خدمات روان‌شناسی و مشاوره جهاددانشگاهی و سیدمحمدجواد شوشتری رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به بیان نقطه‌ نظرات خود درباره ضرورت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توجه ویژه به آسیب‌های زندگی دانشجویی، ارتقای سواد سلامت روان در جامعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های روانشناسی در پرتوی تعالیم قرآن کریم پرداختند.

محمد حاتمی روانشناس و معاون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب اسلامی، آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین تهدید کشور محسوب می‌شوند گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آمادگی کامل داریم بیش از پیش در این زمینه به فعالیت بپردازیم، مرکز روان‌شناسی و مشاوره جهاددانشگاهی می‌تواند با پرکردن خلأهایی که در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سطح سواد سلامت روان وجود دارد به خوبی بدرخشد.

وی همچنین یادآور شد: دائماً گفته می‌شود که وزارتخانه‌های ما پیوست فرهنگی ندارند و باید به فکر تولید این پیوست باشیم، به عقیده ما این پیوست، آموزش مهارت‌های زندگی، مهارت‌های کنترل خشم و ... است که مرکز روان‌شناسی و مشاوره می‌تواند برای آن برنامه‌ریزی کند.

در این نشست همچنین، فروزش با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره جهاددانشگاهی اقدامی مؤثر در زمینه پیگشیری از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود، اظهار کرد: می‌توان با توسعه مطالعات میان‌رشته‌ای و بحث‌های تطبیقی به نتایجی کاربردی در زمینه روانشناسی و آموزه‌های قرآنی دست یابیم، همچنین لازم است در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها نه فقط با دانشجویان، بلکه با تمام قشر دانشگاهی از جمله اساتید وارد گفت‌وگو شویم.

حسین مصباح روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه نیز اظهار کرد: امیدواریم این مرکز به پاتوقی برای طرح سبک زندگی اسلامی و ایرانی بر مبنای قرآن، مطرح و در این راه از همه ظرفیت‌های روان‌شناسی و کارشناسان بهره‌گیری شود.


نظر شما :