به همت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان یزد

کارگاه فناورانه تولید قارچ گانودرما ایجاد شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۹ کد : ۱۹۰۳۱ مرکز رشد گیاهان دارویی تاپ خبر عمومی
مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد اقدام به ایجاد کارگاه فناورانه تولید قارچ گانودرما نمود.
کارگاه فناورانه تولید قارچ گانودرما ایجاد شد

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد ،زارع سرپرست معاونت مرکز رشد گفت: یکی از برنامه های این مرکز ایجاد کارگاه های فناورانه و برگزاری کارگاه های آموزشی با همکاری واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد اشکذر می باشد. در ادامه ایجاد کارگاه‌های فناورانه زودبازده این مرکز با همکاری مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی سازمان اقدام به ایجاد کارگاه فناورانه تولید قارچ گانودرما نمود و هم اکنون درحال تدوین کارگاه آموزشی پرورش قارچ گانودرما می باشد.

در طب شرقی از گیاهان و قارچ‌های مختلفی استفاده می‌شود. در این بین، قارچ گانودرما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. قارچ گانودرما خواص فراوانی برای سلامتی دارد. ازجمله خواص قارچ گانودرما می‌توان به تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با سرطان‌ها اشاره کرد.

قارچ گانودرما به عنوان بهترین قارچ دارویی شناخته شده در جهان دارای سابقه طولانی بیش از 4000 سال به ویژه در مشرق زمین است که با ترکیبات منحصر بفرد و ارزش غذایی بالا به دلیل توانایی بهبود و قابلیتهای درمانی در بدن مطرح بوده است. این قارچ مصارف دارویی و درمانی متععدی دارد و به عنوان قوی ترین آنتی اکسیدان گیاهی که خاصیت ضد ویروسی بالایی دارد در پیشگیری ، کنترل و درمان بیماریهای متعدد استفاده می شود.

در این نوع کشت، بسترهای کشت قارچ گانودرما در محیطی کنترل شده از نور، رطوبت و دما با رعایت موارد بهداشتی و همچنین در یک فرصت دو ماهه به نتیجه می رسد.

زارع افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و با برگزاری این کارگاه آموزشی به علاقه مندان علاوه بر آشنایی با فرآیند کسب وکار در این زمینه مواردی از قبیل تنظیم نور و رطوبت، کوددهی، و اصول کاشت داشت و برداشت آموزش داده خواهد شد.

علاقمندان می توانند جهت شرکت در این کارگاه آموزشی به مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، واقع در اشکذر ، خیابان امام خمینی(ره) ،روبروی بانک مسکن مراجعه و یا با شماره تماس 32727693 - 035تماس حاصل نمایند.

 


( ۲ )

نظر شما :

دهقان زاده ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۰:۱۰
خیلی هم عالی