فراخوان شرکت در نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران

تاریخ برگزاری : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ رویداد ها
فراخوان شرکت در نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران

فداکاری از زیباترین جلوه‌های رشد روح متعالی است و زمانی درخشش آن چشمگیر می‌شود که این زیبایی با شکوفایی جوانی قرین ‌شود که در این‌صورت است چشم هر نظاره‌گری را به خود خیره و شعاع پرتو آن تا عمق وجود انسان‌ها رخنه می‌کند و ناخواسته آدمی را به تحسین وا می‌دارد. این مهم در جوان دانشجو که در فضای علم و معرفت تنفس می‌کند، جلوه‌های پایدار و جاودان می‌آفریند.
بر این اساس و در برگزاری سالانه‌ی این رویداد فرهنگی، از دانشجویان و گروه‌های دانشجویی فعال در حوزه‌ی مصادیق فداکاری چون حضور داوطلبانه در دفاع از کشور، انقلاب اسلامی و حریم اهل‌البیت (علیهم السلام) و ارایه‌ی خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در حوادث و رخ‌دادهای طبیعی یا غیرمترقبه (با تأکید بر دانشجویان و گروه‌های دانشجویی فعال در سیل اخیر) تقدیر می‌شود.
از دیگر مصادیق فداکاری می‌توان به انجام فعالیت‌های داوطلبانه در امور خیریه، تامین ارگان‌های حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای خون و عضو، مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت‌زدایی کشور و انجام فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه‌های سلامت و توان‌بخشی اشاره کرد.
امسال نیز چون سنوات گذشته، نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با همکاری سازمان جهاددانشگاهی تهران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان بهزیستی کشور، سازمان انتقال خون ایران، سازمان بسیج دانشجویی کشور، کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و شرکت در این آیین، از تاریخ 12 شهریور تا 20 مهر ماه سال جاری به پایگاه اینترنتی، به نشانی  www.tandisefadakari.ir مراجعه کنند.
مهلت ارسال آثار برای شرکت‌کنندگان تا 20 مهرماه سال جاری تعیین شده است.
نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، نبش خیابان ادوارد براون، شماره 20، سازمان جهاددانشگاهی تهران، طبقه سوم و نشانی صفحه‌ی اینستاگرام، tandisefadakari.ir می‌باشد.