اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)

تاریخ برگزاری : ۱۱ آبان ۱۳۹۸ رویداد ها
اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مدیر گروه مشاورین اینوواتوس از اجرای اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند) با هدف توانمندسازی افراد مستعد به عنوان صاحبان و رهبران این مشاغل و با تمرکز بر افزایش اشتغال و ایجاد بستری مناسب در جهت ایجاد کسب و کارهای خانگی و به همت مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خبر داد.

 مهندس محمدعلی ابراهیمی با بیان این مطلب افزود: پیش رویداد این طرح در روز 18 مهرماه ساعت 17 در موسسه آموزش عالی خاوران اجرا خواهد شد. در این برنامه سعی داریم با توجه به برنامه‌های این پیش رویداد تصویری نو و مناسب از مشاغل خانگی ارایه کنیم.

وی تصریح کرد: افراد علاقه مند می‌توانند برای ورود به جابزلند از طریق سایت www.inh2b.ir ثبت‌نام و ایده‌های خود را در حوزه مشاغل خانگی وارد کنند، در این رویداد شرکت‌کنندگان به مدت یک ماه تحت نظر بهترین منتورهای کسب و کار و مشاورین این حوزه خواهند بود و از تجارب و دانش این عزیزان در جهت پیشبرد و بهبود طرح خود نهایت بهره را خواهند برد.

وی بیان کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی با بهره‌گیری از امتیازاتی چون توسعه دانش و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، طیف گسترده‌ای از مشاغل را در اکثر حوزه‌های اقتصادی به خود اختصاص داده‌اند و در زمره یکی از حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین بخش‌های اقتصادی جوامع بشری به شمار می‌روند.

به گفته وی، صاحبان و رهبران این مشاغل جهت مدیریت و رهبری علاوه بر مهارت‌های فنی، به مهارت‌هایی همچون مدیریت زمان، مدیریت و سازمان‌دهی منابع، مدیریت فردی و تیمی و از همه مهم‌تر مهارت‌های بازاریابی نیازمندند.

مدیر گروه مشاورین اینوواتوس ادامه داد: در این راستا با هدف شناسایی افراد مستعد دارای طرح‌های نوآورانه – به‌عنوان صاحبان و رهبران این مشاغل- برای توانمندسازی این افراد برای فراهم‌سازی بستری مناسب در جهت شکل‌گیری مشاغل خانگی نوآورانه پایدار و ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش، رویداد جابزلند تحت عنوان اولین کمپ توانمندسازی مشاغل خانگی نوآورانه، طراحی و تدوین شده است.

ابراهیمی عنوان کرد: هدف از برگزاری این کمپ، توانمندسازی افراد مستعدی است که دارای طرح اولیه می‌باشند و همچنین آماده‌سازی این افراد جهت ورود به بازار، راه‌اندازی و شکل‌گیری کسب‌وکار و توسعه اشتغال است.

وی غربالگری ایده‌ها با استفاده از متد رتبه‌بندی، افزایش دانش مخاطبان با بهره‌مندی از دانش و تجارب منتورهای تخصصی حوزه کسب‌وکار، ارایه خدمات منتورینگ هدفمند و همسو با آموزش‌ها، انجام فرآیند کامل اعتبارسنجی با کمک آموزش، مشاوره، منتورینگ، ارائه گزارش، توجه ویژه به مولفه‌های رفتاری-شناختی و رفتارشناسی مخاطبین در جهت تشخیص روحیه، کارآفرینی با استفاده از تست‌های استاندارد و منتورهای تخصصی این حوزه و نگاه علمی به مبحث داوری از ویژگی‌های منحصر به فرد کمپ است.

ابراهیمی تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال طرح‌ها تا 4 آبان ماه خواهد بود و زمان برگزاری کمپ برای ایده‌های برگزیده از 11 آبان و تا 11 آذر ماه است، مکان برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی این کمپ در مجتمع دکتر شریعتی جهاددانشگاهی مشهد واقع در سه‌راه ادبیات است و به مدت 4هفته طبق زمان‌بندی‌های از پیش تعیین‌شده برنامه‌های کمپ اجرایی می‌شود.

به گفته مدیر گروه مشاورین اینووا توس، در جابزلند بخش‌های زیادی را به روانشناسی و اخلاق کارآفرینانه اختصاص داده‌ایم.

وی به باورهای غلط در بحث مشاغل خانگی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از باورهای غلط در این خصوص این است که مشاغل خانگی را مختص زنان می‌دانند درحالی‌که مشاغل خانگی و شغل‌های اساسی نظیر وکالت را می‌توان در خانه نیز انجام داد.

ابراهیمی دیگر باور غلط در خصوص مشاغل خانگی را این‌گونه ذکر کرد که افراد از سر بیچارگی به سراغ مشاغل خانگی می‌روند و این در حالی است که مشاغل خانگی به‌عنوان یک کسب‌وکار ارزش‌آفرین مطرح است.

وی عنوان کرد: در کسب‌وکارهای خانگی باید به دنبال نوآوری باشیم چرا که جامعه و فضای کسب‌وکار روزبه‌روز در حال تغییر است و شغل‌های جدیدی پا به عرصه می‌گذارند.